CİNSEL TERAPİ : TERAPİDE SIK KARŞILAŞILAN CİNSEL İŞLEV BOZUKLUKLARINDA

Ana Sayfa / Eğitim
rape-proserpina-side-detail

ABONE OL

EĞİTMEN: Klinik Psk. Sedar Ertaş

EĞİTİM İÇERİĞİ: Her Cinsel terapistin ilk öğrendiği şey Zildberg ile referans gösterilen şu sözdür : “ Cinsellik bacaklarımızın arasında değil, kulaklarımızın arasındadır” Biz de bu eğitimde cinsel terapide sık karşılaşılan sorunlarda özellikle kulaklarımızın arasında neler olup bittiğine dair bilgi ve tecrübemizi aktarmayı hedefliyoruz.

1. Gün:

* Cinsellikle ilgili temel kavramlar

* Kadın Cinselliği

* Erkek Cinselliği

* Sık karşılaşılan Cinsel Sorunlar

2. Gün:

* Cinsel Öykü alma ve değerlendirme

* Cinsel Terapide Müdahaleler

* Çocuklarda Cinsel Eğitim

KAYIT ÜCRETLERİ:

(4 Ocak 2019 öncesi)  650 TL + kdv                           
(4 Ocak 2019 sonrası) 750 TL + kdv    

KAYIT KOŞULLARI: Psikoloji, pdr, psikiyatri ve sosyal hizmet bölümü mezunu olup, en az 2 yıldır danışan takip ediyor olmak.

Klinik Psk. Sedar Ertaş Kimdir?

Psikoloji eğitimini Hacettepe Üniversitesi’nde tamamlayan Sedar ERTAŞ yine Hacettepe Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans-Uzmanlık eğitimini tamamlayarak Uzman Klinik Psikolog ünvanını almıştır. 
2005 yılında yaptığı Klinik Olmayan Örneklemde Düşünce-Eylem Karmaşası, Obsesif-Kompulsif Eğilimler ve Stres İlişkisi adlı yayınlanmamış yüksek lisans çalışması ile Türk Psikologlar Derneği- Genç Psikologlar Araştırma Ödülleri – İkincilik Ödülünü almıştır.
Mesleki yaşamı boyunca Madalyon Psikiyatri Merkezi ( Ankara), Bilkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Gelişim Merkezi (Ankara), İstanbul Gülhane Tıp Akademisi, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi ve Dr.Suat Seren Göğüs Hastalıkları Hastanesinde (İzmir) psikoterapist olarak çalışmıştır. Son olarak İzmir'de İnsan ve Zihin Psikoloji Enstitüsü'nü kurmuş ve psikoterapi faaliyetlerini bu kurumda devam ettirmektedir.
Bilişsel - Davranışçı Terapi, Psikolojik Travma, EMDR I - II, Çözüm Odaklı Terapi, Gestalt Terapi Temel Düzey, Oyun Terapisi eğitimini aldığı psikoterapi yaklaşımlarıdır. Vajinismus, kadın ve erkeklerde cinsel isteksizlik, orgazm sorunları, erken boşalma, sertleşme sorunları, performans kaygısı gibi cinsel sorunların danışmanlığı ve terapisi hakkında uzun süreli bir eğitim süreci olan Cinsel Terapi eğitimlerini ve süpervizyonlarını tamamlayarak Cinsel Terapist Ünvanını almıştır.Ayrıca iki yıldan uzun süredir dinamik yönelimli psikoterapiden geçmektedir. 
Türk Psikologlar Derneği ( iki yıl İzmir şube yönetim kurulu üyesi)  , TPD Travma Komisyonu, APHB (Afetlerde Psikososyal Hizmetler Birliği ve EMDR Türkiye Derneği üyesi olduğu kurumlardır.
Evli ve Toprak Boran ve  Can Ilgaz adlarında iki çocuk babasıdır.